

Kapcsolódó tartalmak


Megnyitja kapuit a zahalci óvoda
Lehel László, a Magyar Ökumenikus Segélyszervezet elnök-igazgatója használatba adta a Magyarország Segít kormányprogram keretében és a Segélyszervezet koordinálásával megvalósult konténeróvodát az orosz invázió által sokat szenvedett Zahalci településen. Az átmeneti intézmény hatvan gyermeket vár vissza, ami gyorsan és kedvező irányba tereli a kistérség lakóinak az életét. Az óvoda megnyitásának hatása így rendkívüli jelentőséggel bír: a…


HOGYAN LEHET FŐZNI ZMIIV VÁROSÁBAN?
„Két gyerek után nyolcezer hrivnya (körülbelül 200 eurót) állami támogatást kapok. A kisebbik fiamnak, egészségügyi okokból, külön kell főznöm, és látom, hogy a lányomnak lelki problémái vannak mindazok után, amin keresztülmentünk” – mondja Natalia, amikor elmagyarázza, hogyan próbál gondoskodni a gyerekeiről. A donyecki régióban található Lyman városából származó háromgyermekes anya helyzete jól szemlélteti, milyen sokrétű…


1 milliárd forintos ukrajnai segélyprogram
A háború kitörésének első hónapfordulóján Lehel László, segélyszervezetünk elnök-igazgatója a következő 3 hónapra egy átfogó összesen 1 milliárd forint értékű következő segélyprogramot jelentett be. Az átfogó segélyprogram keretében folytatjuk a segélyszállítmányok rendszeres indítását, melynek keretében havi mintegy 250 tonna segélyárut szállítunk majd Magyarországról Ukrajnába a rászorulók támogatására. A segélyszállítmányok továbbra is legnagyobb arányban (átlagosan 70%-ban)…


„Még így is sokkal jobb minden, mint ami a megszállás alatt volt”
Az orosz kivonulás után Herszon lakóinak a szabadságukért cserébe újabb nehézségekkel kell szembenézniük. A várost az orosz erők levágták a közművekről, a herszoniak áram- és vízellátás, valamint fűtés nélkül maradtak a hirtelen érkezett télre. Bár sokak a szolgáltatások szinte teljes hiányában is a maradás mellett döntenek, a Herszonban uralkodó körülmények ezreket kényszerít arra, hogy ha…


Közösségi védőháló és humanitárius segítség egyben – egy éves az UMTK
A tavaly februárban kitörő háború rendkívüli feladat elé állította az Ökumenikus Segélyszervezetet: egyszerre volt szükség a harcok elől hazánkba menekülők és a helyben maradó bajbajutottak támogatására. A Segélyszervezet az első naptól fogva a határ mindkét oldalára koncentrált: mind Ukrajna-szerte, mind Magyarországon kiépítette a hosszú távú, fenntarthatóan működtethető humanitárius segítségnyújtás rendszerét. A hazánkba érkezők ellátásának komplexitása…


„Mindent túléltünk eddig, de most elárasztották az otthonainkat”
Folyamatos helyszíni jelenléttel és egymást követő segélyakciókkal támogatja az Ökumenikus Segélyszervezet a Nova Kakhovka-i gát felrobbantása miatt víz alá került települések lakosait. Segélyszervezetünk a város felszabadítása óta állandó herszoni jelenlétének köszönhetően azonnal tudott reagálni a fellépő szükségletekre, valamint megkezdte a következő lépések kidolgozását. Az élelmiszerből és higiéniai termékekből álló első segélyszállítmány pár nappal a katasztrófa után…